טיפול בהפרעות אכילה

//טיפול בהפרעות אכילה
טיפול בהפרעות אכילה2017-10-30T20:39:08+02:00

הפרעות אכילה

הרמב”ם שהיה איש חכם מאד אמר: “יהיו מזונותייך תרופותייך ותרופותייך מזונותייך״ לא בכדי הכנסתי את נושא האכילה כנטבח חשוב מאד בריפוי גופינו.

הרבה אנשים שמגיעים אלי לטיפול בבעיות מורכבות ומקבלים הומאופתיה מתחילים להרגיש יותר טוב ומשום מה מתחילים להרגיש שהם צריכים להשקיע במכלול המצב הפיזי שלהם מלבד הרמדיס.
וכל זה למה? תמדוע זה שהאדם מתחיל להיות בריא יותר ומערכת החיסון שלו חזקה יותר, היא מתחילה לזהות גורמים מחליאים ולגרום למטופל להתרחק מהם. כמו למשל: אדם שעובד עם בוס שמתעמר בו האדם יחשוב על שינוי מקום העבודה מכיוון שאין ספק שהבוס הוא הגורם להרעה במצב בריאות האדם הוא מתנהג כמו זרז.

סיבה משלהבת

בהומאופתיה נקראת התופעה: סיבה משלהבת. אדם שאינו ישן לפתע מרגיש שעליו לטפל בבעיה הזו כי היא מפריעה לו להתקדם ברמת הבריאות שלו. אדם שנהג לשתות 10 כוסות קפה ומעשן 2 חפיסות סיגריה ביום יכול פתאום להרגיש דחייה מהסיגריות או מהקפה. הגוף ככל שהוא מתנקה יותר ומתחזק מתחיל לחזור לתפקוד המקורי שלו ולזהות דברים המזיקים לבריאותנו ונמנע מהם.

אני מאמינה שנושא התזונה הבריאה צריך להילקח באופן מאד אינדיבידואלי בהתאם לרצונות האדם ולאהבותיו. ושום שיטה תהייה הבריאה שתהייה אינה מרפאה את האדם כשהיא הופכת לאובססיה והאדם הופך להיות פאנטי לגביה. מה גם שעל מנת שהמזון יתעכל בגופנו ויוטמע בצורה הטובה אמור להיכנס לגופינו מתוך ״אהבה״ ולא ממקום של פחד. כי אז הפחד מפני מחלה זו או אחרת שקשורה לאוכל מסוים לא יהפוך בגופינו גם האוכל הבריא ביותר לאוכל מיטי.

היום נראה שחדשות לבקרים יוצאות דיאטות ומחקרים, שאחת מהן סותרת את רעותה וכל אחת מהן מתיימרת להביא את ה״גאולה״ הבראותית הרזון והנעורים.
מי שבאמת עוקב ומבין כיצד דברים מתרחשים יכול להבחין שלמשל לפני כחודש הופיע כתבה שבארה”ב יצא גורו חדש לענייני בריאות בספר על הנזק של הפירות התורם למחלת האלצהיימר ונגזרותיה ותמך באופן גורס בשימוש בשמנים כמו: אבוקדו, שמן קוקוס, שמן קנאביס וכו..
לדוגמא
פחות משבוע מפרסום הספר יצא ארגון הבריאות האמריקאי בקריאה מזהירה כי שמן קוקוס גורם למחלות לב ויש להימנע ממנו.
אתם מבינים איך זה עובד? המידע שמגיע אלינו לרוב מוטה על ידי גורמים כלכליים כלשהם שלא פה המקום לפרטם ולא באמת תורם להרגשת הביטחון שלנו מה באמת טוב לנו?

כמי ששנים עברה סוגים מסוגים שונים של דיאטות, שיטות, רוצה לומר שאנחנו צריכים לזכור שכל אחד ואחד מאתנו שונה, וטוב שכך, ומה שטוב לאחד יכול להיות רע לאחר. אני מציעה שאת האוכל שלנו נאכל כמה שיותר קרוב לצורה המקורית שלו בטבע. בטח ובטח להתרחק ממזון מתועש ומחומם במיקרוגל.
יש לאכול הרבה ירקות, ופירות במידה כי הם מכילים אנטי אוקסם פדנטים שעוזרים לנו בהתמודדות עם הרדיקלים החופשיים משמעו. כל הטוקסינים שאנו מקבלים מהאוויר מהמים מהקרינות למיניהן. לאכול אגוזים, שקדים, שמנים טובים כמו שמן אבוקדו, שמן קנאביס לשתות מים מאוסמוזה הפוכה שהכניסו בהם מינרלי טור.

אני באופן אישי לפני שלוש וחצי שנים הפכתי צמחונית אולם אני מאמינה שכל בן אדם צריך להתחבר לרצון של עצמו וגם אם רצונכם לאכול בשר או עוף בדקו את תנאי גידולו מזונו. כי כל מה שנכנס אליו יגיע אליכם: אנטיביוטיקה, הורמונים וכו… גם ביצים (שאני אישית מאד אוהבת) אני משתדלת לקנות בחוות גידול שבה בתרנגולות מסתובבות חופשיות בחוץ ומתייחסים אליהם בצורה נאותה.

המלצות נוספות שלי

ללכת שעה בשמש לא בשעות החמות של היום עד מקסימום שעה 10 בבקר, ללא קרם הגנה ולא לשטוף את הגוף מיד בסיום ההליכה. מקור מצוין לוויטמין D.
ללכת יחף בחוף הים או על האדמה בים או כל מקור טבעי אחר נחל או נהר. זו פעולה מבורכת שמרוקנת מאתנו מטען חשמלי עודף.
לישון 8 שעות שינה. ולא במשך היום.
לא לאכול ארוחה כבדה אחרי שעה 7-8 בערב.
לאהוב את עצמך כך שאם אתה מרגיש לחץ ,חרדה לעשות יוגה מדיטציה או ללכת לטיפול להרגיע.
לשמוע מוסיקה, לשחק או לרקוד כל דבר שאתה מרגיש שמיטיבה איתך וגורם לך עונג מבורך.
יש הגורסים שבגלל שהאדמה שלנו לאט לאט מתרוקנת מהמינרלים והיסודות החשובים שלה יש צורך לצרוך סופר-פוד הכוונה למזון העל.

מזון העל הוא

פרי, שורש, זרע, אצות או מוצרי כוורת שמכיל יחסית לגודלו באופן עשיר ומרוכז מינרלים, ויטמינים, אנזימים, נוגדי חימצון ופיטוכימיקלים רבים הפועלים בגוף בסינרגיה. מטרתם של מזונות אילו לחזק את המערכת החיסונית,לסייע לתהליך ריפוי ומניעת מחלות, ולהעלות את רמת האנרגיה והחיוניות ולשפר את הבריאות.
כל מה שאכתוב פה הוא דעתי האישית מאינטגרציה של שנים ומנסיוני האישי ואין הוא בא לאמר שזו אמת מוחלטת אני מצאתי לנכון להוסיף אותה למזונותי וזה בגלל שבזמן האחרון אני למדתי להרגיש מה חסר לי ומה טוב לי.

אני תמיד אומרת למטופלי שהם יודעים על עצמם הכי טוב מכל מטפל או רופא. פשוט יש להתחבר להרגשה או לאינטואיציה הפנימית החבויה בכל אחד ואחד מאיתנו ולבדוק מה עובד לנו.
לפעמים ״מחלה או סבל״ היא זרז להגיע לאותם תובנות כי האדם מוכרח לעשות שינוי.

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צרו עמנו קשר
השאירו פרטיכם ונציג יחזור אליכם